NOWA GENERACJA PŁUGÓW KVERNELAND
2500 S, 3300 S, 3400 S, 6300 S

Koła z hydrauliczną regulacją głębokości

Koła kopiująco-transportowe zastosowane w standardzie w nowej generacji obracalnych pługów zawieszanych mogą być wyposażone w regulację mechaniczną lub hydrauliczną. W przypadku regulacji hydraulicznej koła są wyposażone w innowacyjny siłownik z funkcją pamięci. Dzięki temu rozwiązaniu przy dojeżdżaniu do uwrocia można hydraulicznie zmniejszyć głębokość orki, co ograniczy powstawanie „trójkątów” na uwrociach. Dzięki temu powierzchnia gleby jest bardziej wyrównana, a wykonanie kolejnych upraw jest łatwiejsze. To rozwiązanie pozwala również zmniejszyć ilość chwastów na uwrociach ponieważ chwasty, które zostały zaorane wcześniej nie są wyorywane na powierzchnię gleby podczas orki uwroci. Koła montowane z tyłu są dostępne w rozmiarach 420/55-17 lub 340/55-16. Koła te są w pełni przystosowane do współpracy ze skrętną belką zaczepową.

Nowe koła montowane do ramy

Kolejną nowością zastosowaną w pługach nowej generacji jest koło montowane z boku ramy ( dostępne w modelach 2300 S Variomat i 3300 S Variomat). Przy szerokości orki przekraczającej 16” (40 cm) koło mieści się w obrysie orki, co pozwala na wygodne wykonywanie orki przy krawędziach pól, płotach lub innych przeszkodach. Koło zamontowane z boku ramy dostępne jest w rozmiarze 10.0/75-15,3 i w standardzie jest kołem kopiująco-transportowym. Regulacja głębokości może odbywać się w sposób mechaniczny lub hydrauliczny. W przypadku regulacji hydraulicznej koło jest wyposażone w siłownik z funkcją pamięci, który pozwala kontrolować wejścia i wyjścia pługa na uwrociach i pozwala zachować głębokość orki po obrocie pługa. Koło jest w pełni przygotowane do współpracy ze skrętną belką zaczepową, co zapewnia komfortowy transport.  

Przedpłużki z centralną regulacją głębokości

Dobre przykrycie i rozłożenie resztek pożniwnych lub międzyplonów w profilu glebowym zapewnia ich szybszy rozkład i ułatwia wykonanie kolejnych upraw. Dlatego ważne jest aby pług był wyposażony w przedpłużki, które w łatwy i szybki sposób można dopasować do warunków panujących na danym polu. W nowej generacji pługów zastosowano przedpłużki z centralną regulacją głębokości. Dzięki temu rozwiązaniu regulacja głębokości pracy przedpłużków odbywa się w szybki sposób. Dodatkową korzyścią tego rozwiązania jest pewność, że górny i dolny przedpłużek jest ustawiony na tej samej wysokości. W nowych przedpłużkach za pomocą jednej śruby możliwa jest regulacja kąta ich pracy. Nowe przedpłużki dostępne są w wersji uniwersalnej lub kukurydzianej. 

Skrętna belka zaczepowa

Aby poprawić komfort podczas poruszania się po drogach publicznych nowa generacja zawieszanych pługów obracalnych jest wyposażona w skrętną belkę zaczepową. Oprócz zwiększenia komfortu rozwiązanie to zwiększa również bezpieczeństwo operatora i otoczenia maszyny, ponieważ podczas pokonywania zakrętów pług nie wychyla się poza obrys ciągnika. Podczas pokonywania zakrętów belka zaczepowa może wychylać się na boki o 45°, dzięki czemu pług zachowuje się jak jednoosiowa przyczepa. Dodatkowo podczas pokonywania zakrętów na ramę pługa i TUZ ciągnika przenoszone są mniejsze obciążenia.

Słupice ze zwiększonym prześwitem

W nowej generacji pługów Kverneland zastosowano nowy rodzaj słupic, w których prześwit został zwiększony do 80 cm. Ponieważ coraz więcej rolników decyduje się na wysiew międzyplonów i uprawę kukurydzy ziarnowej ważne jest, aby pługi były przystosowane do pracy na polach z dużą ilością masy roślinnej lub resztek pożniwnych. Zwiększenie prześwitu do 80 cm zapewnia bezproblemową pracę, nawet przy wykonywaniu głębszej orki. W dodatku nowe słupice mają opływowy kształt, co zapobiega zbieraniu się roślin/resztek pożniwnych na słupicach i zapewnia lepszy przepływ gleby przez pług.